• Cech Rzemiosł Różnych

Kolejny etap szczepień nauczycieli

Już wkrótce nauczyciele oświatowi i akademiccy w wieku do 69 lat będą mieli możliwość zarejestrowania się na szczepienia przeciw COVID-19. Zapisy ruszą od wtorku, 2 marca od godz. 8:00 i potrwają do 3 marca, do końca dnia. Zapraszamy wszystkie uprawione osoby do zgłaszania się.

Rejestrowani do szczepień w tej grupie wiekowej będą też pracownicy zatrudnieni na stanowiskach pomocy nauczyciela, woźnych oddziałowych i instruktorzy praktycznej nauki zawodu.

Nauczyciele, którzy wcześniej nie skorzystali z rejestracji, a byli do tego uprawnieni, również będą mieli możliwość zgłoszenia się do szczepień, podobnie jak wymienieni powyżej pracownicy i instruktorzy praktycznej nauki zawodu. Taką informację muszą przekazać swojemu dyrektorowi lub rektorowi.

Nauczyciele do 69. roku życia (urodzeni po 31 grudnia 1951 roku) będą mieli podawaną szczepionkę firmy AstraZeneca. Pozytywną rekomendację w tej sprawie wydała Rada Medyczna przy premierze – wszystkie osoby od 18. do 69. roku życia mogą być szczepione preparatem AstraZeneca.

Grupa nauczycieli oświaty i nauczycieli akademickich w wieku 66-69 lat szacowana jest na ok. 18 tys. osób.

informacja na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki

Wszystkie osoby zatrudnione w jednostkach systemu oświaty w pierwszej grupie uprawnionych do szczepień.

Dzięki staraniom Ministerstwa Edukacji i Nauki kolejna grupa pracowników oświaty, w tym osób, które nie są nauczycielami w szkołach i placówkach, będzie mogła rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19 w grupie 1. Gotowe są już odpowiednie przepisy w tym zakresie - poinformował we wtorek resort edukacji.

Więcej tutaj:

Warto również przeczytać:

Cech Rzemiósł Różnych
ul. Szaflarska 9
34-400 Nowy Targ

Nr rachunku

Bank Spółdzielczy
Nowy Targ

Biuro Cechu czynne
od poniedziałku do piątku.
Przyjmowanie stron w godzinach: