Wiadomości z portalu Związku Rzemiosła Polskiego 13.03.2020

 

Komunikat MRPiPS oraz MEN ws. pracowników młodocianych

 

W nawiązaniu do Komunikatów w sprawie sposobu postępowania wobec młodocianych pracowników zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego w okresie zawieszenia zajęć w szkołach zawodowych – Związek Rzemiosła Polskiego informuje, że Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Minister Edukacji Narodowej w dniu wczorajszym wydali wspólny Komunikat ws. pracowników młodocianych.

Więcej: https://bit.ly/3cXF1ss


 

 

Komunikat w sprawie sposobu postępowania wobec pracowników młodocianych – Uzupełnienie

 

W nawiązaniu do wczorajszego Komunikatu w sprawie sposobu postępowania wobec młodocianych pracowników zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego w okresie zawieszenia zajęć w szkołach zawodowych - i w związku z kolejną falą pytań i wątpliwości – Związek Rzemiosła Polskiego przedstawia dodatkowe informacje, uzupełniające stanowisko w przedmiotowej kwestii, które mamy nadzieje przyczynią się do uporządkowania niektórych wątpliwości.

Więcej: https://bit.ly/3aYoYJb


 

 

Koronawirus: jakiej pomocy oczekują najmniejsze firmy i na co mogą liczyć? - Ekspert ZRP w alebank.pl

 

O pakiecie osłonowym dla przedsiębiorców oraz pomocy, jaka jest potrzebna małym firmom, mówi w krótkim wywiadzie dla portalu alebank.pl Elżbieta Lutow - Dyrektor Zespołu Rozwoju Przedsiębiorczości Związku Rzemiosła Polskiego.

Więcej: https://bit.ly/2IIIQnh


 

 

Komunikat Ministerstwa Rozwoju: Pakiet osłonowy dla przedsiębiorców

 

Ulgi w należnościach, w tym udogodnienia w płatnościach podatków i składek ZUS; instrumenty na rzecz poprawy płynności finansowej firm, w tym wsparcie gwarancyjne oraz dopłaty do kredytów; ochronę i wsparcie rynku pracy, m.in. rozwiązania dla firm zmuszonych do przestojów – zawierać będzie pakiet osłonowy dla przedsiębiorców. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa MR przygotuje projekt specustawy w tej sprawie.

Więcej: https://bit.ly/3aRphVT


 

 

Zarząd Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A. wydał komunikat ws. zmiany terminu LOOK i beautyVISION oraz Targów Amberif 2020

 

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo wystawców, zwiedzających i pracowników. Dlatego z uwagi na sytuację związaną z zachorowaniami na koronawirusa w Polsce i na świecie, w ślad za wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz w oparciu o zalecane przez instytucje państwowe procedury podjęliśmy decyzję o przełożeniu targów na termin 27-28 czerwca br.

Więcej: https://bit.ly/2Q9MkTR

 

Po licznych konsultacjach i głębokich analizach biznesowych aspektów uczestnictwa międzynarodowych wystawców i kupców podjęto decyzję o przełożeniu terminu 27 edycji targów AMBERIF 2020. Rozpatrując zróżnicowane aspekty dotyczące Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii AMBERIF – Zarząd Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A. zdecydował o przełożeniu terminu 27 edycji targów AMBERIF 2020 na 26-29 sierpnia br.

Więcej: https://bit.ly/2xBKxkf


 

 

Wniosek dot. przygotowania pakietu rozwiązań redukujących negatywny wpływ epidemii koronowirusa na realizację projektów finansowanych z funduszy unijnych

 

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa w Polsce partnerzy społeczni, członkowie Zespołu problemowego Rady Dialogu Społecznego ds. funduszy europejskich, zwrócili się do Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak o wydanie w trybie pilnym koniecznych decyzji dot. realizacji projektów europejskich w najbliższym czasie. W liście postulowano o przygotowanie pakietu rozwiązań redukujących negatywne skutki finansowe i organizacyjne związane z obecną sytuacją, które dotyczyć będę beneficjentów projektów.

Więcej: https://bit.ly/33qAvyp

 


 

Związek Rzemiosła Polskiego

Miodowa 14, 00-246 Warszawa
www.zrp.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.