VII Zimowe Igrzyska Rzemieślniczych Szkół Cechowych i Izbowych Zakopane 24.02-26.02.2020

 

W dniach 24.02-26.02 odbyły się w Zakopanem i okolicach V Zimowe Igrzyska Rzemieślniczych Szkół Cechowych i Izbowych. Wystartowali w nich uczniowie ze szkół cechowych z Nowego Sącza, Limanowej, Krynicy, Gorlic, Pilzna, Krakowa, Zakopanego, Poznania i siedmioosobowa reprezentacja naszej szkoły.
W pierwszym dniu odbył się w Zakopanem dwubój łyżwiarski na 100 i 400 m. Wyniki naszych uczniów: Konrad Mirga – V miejsce, Daniel Brynczka – VIII miejsce, Dominik Kowalkowski XIII miejsce.
W drugim dniu imprezy rywalizowano na stoku w Suchem. Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces. Spośród wszystkich zawodników w slalomie gigancie II miejsce zajął Jan Stopka, a Kacper Nowak zajął III miejsce. A dzień później w Witowie Stopka Jan był czwarty a Nowak Kacper V.
W narciarstwie alpejskim Bednarz Emilia zajęła na stokach w Suchem i w Witowie VIII miejsce. Jest to drużyna z potencjałem na przyszłość ponieważ wszyscy są dopiero w I klasie. Na zakończenie mistrzostw najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy. Reprezentację szkoły poprowadził do zwycięstwa nauczyciel wychowania fizycznego Janusz Denenfeld.