Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Świętym Józefie

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS

O PATRONIE SZKOŁY ŚW. JÓZEFIE RZEMIEŚLNIKU

W tym roku obchodzimy rok św. Józefa Rzemieślnika ogłoszony przez Papieża Franciszka pod koniec roku 2020. Z tej okazji został zorganizowany konkurs przez Rzemieślniczą Branżową Szkołę I stopnia im. Św. Józefa Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Sączu. Celem Konkursu było między innymi: przybliżenie młodzieży sylwetki Św. Józefa, patrona pracy i rzemiosła, zainteresowanie uczniów pogłębianiem i wzbogacaniem wiedzy o historii swojej wiary, kształtowanie postaw etycznych, wdrażanie uczniów do korzystania z różnych źródeł informacji.

W Konkursie udział wzięło dwóch naszych uczniów: Katarzyna Lańda z klasy III oraz Andrzej Głąb z klasy II b. Drużynowo przedstawiciele naszej szkoły zajęli VI miejsce otrzymując pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe. Dziękujemy im bardzo za uczestniczenie w tym wydarzeniu i reprezentowanie naszej szkoły!